A társkereső oldalak veszélyei

Mindenkinek eljön az életében egyszer az a bizonyos pont, amikor elkezd valamiféle vonzalmat érezni a társkereső oldalak irányába. Ez lehet kíváncsiság, illetve komoly szándék is. Lényeg, a lényeg, hogy nagyon kevés olyan személyt ismerek, akik sosem néztek fel még egyre sem, nem próbálták volna ki. 


Azok az emberek, akik egy ilyenre beregisztrálnak, pontosan tisztában vannak azzal, hogy mi lesz az, amit találni fognak. Rengeteg másik embert, akik szintén kapcsolatot keresnek. Megismerik egymást, szerelmesek lesznek, aztán boldogan élnek, amíg meg nem halnak.
Milyen szép is lenne ez az ígéret, amivel a társkeresők kecsegtetik az embereket, csakhogy ez a valóságban nem egészen így megy.
A mai nap a társkereső oldalakról, és ezeknek a veszélyeiről hoztam nektek öt dolgot, amit jó, ha tudunk, mielőtt egy ilyenre regisztrálnánk.

1.) Rengeteg a kamu profil
Ha jártál már társkeresőn biztosan te is sok emberrel találkoztál, akik másnak adták ki magukat.
Ennek több lépcsőfoka is lehet. Az egyik, hogy meghamisítja a korát, vagy csak más embernek a fényképét teszi ki profil képnek, és azt hazudja, hogy ő van rajta.
Emlékszem arra, mikor még anno én is felkukkantottam egyre, beszélgettem valakivel, jól éreztük magunkat, de egyszer csak gyanússá vált. Azt akarta küldjek fényképet magamról, de ő nem akart magáról nekem küldeni. Számon kértem emiatt, mire bevallotta, hogy nem az, akinek kiadja magát, mert ronda, és nem akarta a saját képeit kitenni. Miután ezt megtudtam, azonnal meg is szakítottam vele a kapcsolatot. (Nem a kép miatt. Alapból nem bírom elviselni ha átvernek. Plusz ezzel nem csak engem vert át, hanem minden nő nemű személyt is, aki beszélgetni kezdett vele.) És ez még a jobbik eset.
Ugyanis a társkeresőkön megfordulnak azok a bizonyos pedofilok is, akik csak arra várnak hogy egy kamu profillal becserkésszenek pár fiatal leányzót, és a végén elrabolják őket, ha találkozásra kerülne a sor.

2.) A többségnek csak a szexre kellesz
„Mire vagy hajlandó több százezerért?” „Szexpartnert keresek, érdekel?” „Alszol velem ma este?” És dögivel az ilyen jellegű kérdések tömkelege már a legelső alkalommal, mikor rád ír. A jobbik eset, ha rögtön ezzel kezdi, mert akkor már szóba sem áll vele az ember, de ha csak a beszélgetés közben derül ki, akkor már katasztrofálisabb a helyzet. Ugyanis lehet, hogy megtetszett neked, vagy szimplán jófejnek tartottad, és érdekelt az illető, és mikor elő áll egy ilyennel, az kiábrándító. Ilyenkor az ember elgondolkodik azon, hogy létezik-e még normális ember, aki nem akar már a legelső alkalommal a lábai közé beférkőzni?

3.) Adataid kiadása
Ez meg a másik. Ha nem tudod ki ül a chat ablak másik oldalán, akkor ne is add meg neki, hogy hol laksz, vagy bármilyen más személyi adatodat. Mi a garancia arra, hogy nem használja fel ellened?
Nem mellesleg előfordulhat, hogy egy lelkileg sérült személlyel kommunikálsz, akinek ha megmondod, hogy nem akarsz tőle semmit, akkor képes lesz azzal megfenyegetni, hogy felakasztja magát, vagy egyszerűen csak betoppan hozzád egy nap egy késsel a kezében. (Kissé eltúloztam, de értitek, mire akarok kilyukadni, ugye?) Ha nem bízol benne NE ADD MEG AZ ADATAIDAT!

4.) Intim képek
Ezt egyszerűen „imádom”.
Mikor se szó, se beszéd, de a legelső üzenete egy kép a nemi szervéről. Te meg naivan megnyitod azt az üzenetet, majd kiég a retinád, és rémálmaid lesznek tőle este.
A másik verzió, mikor addig kérlel az illető, hogy küldj egy meztelen képet magadról, amíg bele nem mész, és ha meg akarod vele szakítani a kapcsolatot ezután, akkor megfenyeget, hogy a világhálóra kiteszi a  képeidet.
Íme egy példa: Amanda Todd. Biztos hallottatok már róla. Ha nem, akkor itt egy kis ízelítő. A lány 1996-ban született, és 2012-ben öngyilkos lett. (Velem lenne egy idős…) Az interneten ismert meg egy férfit, akinek levetkőzött, az meg felhasználta ellene, és tönkretette a lány életét. Kíváncsi vagy a teljes történetére? Akkor nézd meg a videóját, melyben elmesél mindent részletesen.


2012. október 10-én végleg elkeseredett. Megvárta, míg édesapja elaludt, majd egy konyhakéssel felvágta ereit. A tehetetlen édesapa másnap hajnalban találta meg holttestét az ágyán, mellette a késsel és a búcsúlevelével. Amandát szűk családi körben helyezték örök nyugalomra. Forrás: Wikipedia

5.) Zaklatás
Az egyik példát már említettem az előző pontban, de a zaklatásnak más verziója is lehet. Mondjuk úgy, hogy sokkal szolidabb. Ez az, amikor le akarsz rázni valakit, de folyton visszajön, és nem hagy békén.
Tapasztalat.
16 éves lehettem, mikor beütött nálam a társkereső láz. Ekkor beszélgetni kezdtem valakivel, aki egy idő után irritálni kezdett, mert nem hagyott békén. Töröltem magam az oldalról, erre megtalált Google+-on és ott kezdett írogatni. Illetve az akkori blogomat is megtalálta, ahol folyamatosan kommentelt, én pedig nem győztem törölni a hozzászólásait. (Neki köszönhettem hogy abbahagytam azt a történetet.) Nagy nehezen sikerült elérnem azt, hogy ne zaklasson, és nem is hallottam sokáig róla. Sőt el is felejtettem, hogy létezett.
A nyár elején viszont kaptam instagramon egy értesítést, hogy az XY-on bekövetett téged. Érdeklődve lestem meg, hogy ki az, és mikor megláttam a képét szó szerint lefagytam, és megijedtem. Az XY-on, akivel régen beszélgettem, annyi év után ismét megtalált. Mikor megláttam a képet, akkor jutott minden eszembe. Azonnal letiltottam. Még az kellene, hogy megint rám szálljon.
Azóta is nyugtalanít a kérdés: Hogyan talált meg? Hogyan emlékszik még mindig rám?
Viszont ha instán megtalált, akkor könnyűszerrel facebookon is megtalálhatna. Viszont nem akart bejelölni, nem akarta felvenni a kapcsolatot, szóval ez oldalról úgymond nyugodt vagyok.
Szóval igen. Vigyázzatok.

+1.) Fizess, hogy beszélgethess másokkal
Ez nem épp rád nézve veszélyes, hanem inkább a pénztárcádra. Kérdezem én: Mégis miért kell fizetni, hogy beszélgethess valakivel?
Rengeteg olyan oldal van, ahol bizonyos funkciók korlátozva vannak. Badoo, Tinder, Jeempo és még sorolhatnám. Nem nézheted meg kinek tetszel, nem írhatsz üzenetet, amíg nem fizetsz. Vagy szimplán fizess azért, hogy embereket pöccinthess jobbra-balra, és egy szót se beszélj velük.
Ennek mi értelme? 
Több ezer forintot dobsz ki az ablakon, azért hogy használj egy alkalmazást, amiről titkon már tudod, hogy úgy is felesleges lesz, mert nem fogsz találni senkit, aki érdekelne.
Ez konkrétan már olyannak tűnik nekem, mintha kint sétálnál az utcán, leszólítanál valakit, és fizetnél, csak hogy szóban beszélgethess vele.
Értem én, hogy szükség van a pénzre az alkalmazások, weboldalak készítőinek is, de ezt nem tudnák máshogy megoldani? A Facebookért sem kell fizetnünk, mégis gazdaggá tettük Mark Zuckerberget!

Mára ennyi lenne hát. Bízom benne, hogy valamilyen szinten hasznos volt számotokra ez a kis bejegyzés. Én biztosan nem térek vissza többet társkeresőzni. Remélem nem nagyon vettem el senki kedvét ezektől az oldalaktól, mert néha azért hasznosak is tudnak lenni, hisz vannak akik tényleg itt találták meg életük párját.
Csak azt javaslom, mindenki legyen körültekintőbb.

És mint mindenhol, itt is vannak, szóval TISZTELET A KIVÉTELEKNEK.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése